Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

No já vyndavam altik spodem kolem poloosy a musím povolit stabilizátor,taky pakárna,nevím jak to máš u nafty.Jo a spoustu nářadí sem si upravil či vyrobil,jinak to nejde #-o
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Reklama
 

kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Omlouvam se za zpozdenou reakci, byl jsem pryc.
To nik2.7: Je to o rozlesteni laku karoserie, udelal jsem to uz po koupi auta. Potrebujes tempo pastu http://www.druchema.cz/cz/katalog/autok ... -120g.html (koupis za 90kc v kazdych autodilech) a nejakou masinu (flexu s regulaci, vrtacku, excentrickou brusku, lesticku na karoserie,...) s unasecem na suchy zip a filc, nebo molitan.,pr. hadrovej kotouc s protikusem suchyho zipu (prodaj ti v zelezarstvi), co na to prilepis. Jeste hadry, ideal je flanel, nebo seprany bavlneny trika. Ja pouzil flexu s regulaci otacek ( co nejnizsi otacky!) s mekcim filcovym kotoucem.
Postup: Umejes auto a jeste mokry zacnes lestit- nanases na kasli tempo, roztocis masinu a lestis, sem tam to zvlhci rozprasovacem vodou. Ber to po kouskach, at to moc nezaschne- vzdy treba jedny dvere a setrit ten bordel a dolestit ruco flanelem. Za dve hodiny auto nepoznas, zmizi i lehci skrabance. Pak uz staci jen cas od casu, jak se ti chce, auto po umyti rozlestit ruco vlhkym hadrem s nejakou lestickou a dolestit flanelem (momentalne mam tohle http://www.sonax.cz/image_cla/1215200903_vyr_317100.jpg ale kup co kde uvidis v akci- v autodilech, hypermarketech,...), je to prace na 15 min. Delam to max dvakrat do roka a vysledek vidis. Navic se po osetreni kasle tak nespini a nedrzi se na ni prach. Preji hodne zdaru :wink: a kdyby neco nebylo jasny, dal se ptej, rad poradim.

To Bolo: Altik, resp. jeho lozisko, ani volnobezka nebyla nakonec zdrojem toho chrasteni a susteni, i kdyz to tak vypadalo (snazil jsem se to odposlouchavat zeleznou 1/2" trubkou prilozenou za chodu motoru stridave na altik, pohon serva, vyvevu a vsude, kde to slo oprit). Po rozdelani byly nakonec pricinou volnobezna remenice a remenice napinaci kladky- stary viz foto, loziska uz mely silnou vuli a pri otaceni chrastily. Altik v pohode. Po vymene parada, chrasteni pryc. Obe remenice jsem koupil v :hyu:
Jinak altik ven- musis sundat remen!, pak povolit sroub, odklonit, dalsi tusim dva srouby, odsroubat vyvevu (tri srouby) odpojit elektro a je to. S mym mechanikem byl dole za 5 min i s remenem, ale na zvedaku (kvuli pristupu k napinaci kladce)- je to sikula, radost mu pomahat. S tim vercajkem uplne nevim co mel v rukach, ale veci klasicky z goly a stranovy klice s ockem.
Kdyby nekoho zajimalo- pro sundani toho sani bylo treba jeste odsrobovat rail, odpojit vsech 5 vysokotlakych trubek, odpojit konektory tusim regulace a cidla tlaku railu, zvedout ho nahoru, odpustit chladici kapalinu, rozdelat a vyndat termostat, odpojit konektor cidla teploty chlad. kapaliny, odsroubovat matky na steftech a sani odtrhnout od tesneni. Pak vse vycistit, odmastit kontaktni plochy a tesneni, nanest pro jistotu vysokoteplotni tesnici tmel (koupil jsem do 380 st.) a vse zpet. Na vycisteni hlinikoveho bloku sani- zaslepit plochou gumou mezi blok a plast. prirubu, upnout svisle do sveraku a nasypat do kanalu louh, zalyt horkou vodou. Pracujte v gumovych rukavicich a !pozor na oci a vypary!- po chvili zacne s hlinikem prudce reagovat a nekontrolovatelne bleje ta spinava pena ven, je to docela fofr. Pak vylit a opakovat dle potreby, semtam tam hrabnout ruco treba kartackem na zuby, nebo kartacem na lahve. Vyplachnout dobre studenou vodou a nechat oschnout. Zvenku pro pocit vzit jemnym drat. kartacem na flexe, kontaktni plochy pro tesneni kartacem mosaznym. Prisaham, ze to sani je cisty jak z vyroby. Dal do motoru ty kanaly k ventilum uz jen ruco opatrne smocenym zubnim kartackem v techn. benzinu, nebo jine rozpoustedlo a dukladne vytrit hadry a vyfouknout stlacenym vzduchem. Nesmi se tam v zadnym pripade dostat bordel! Nechat pak idealne do dalsiho dne odparit zbytky rozpoustedla, nez to zase zavrete, aby motor nenasal se vzduchem vypary. To by nedopadlo dobre. [-X
stary volnobezny remenice
stary volnobezny remenice
remenice.jpg (155.95 KiB) Zobrazeno 1649 x
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

A kolik vyšly ty řemenice? ty jsem neměnil, ono to po chvíli chrastit přestane. tak nevím :-k , kurde to sání bych si taky vyčistil, ale je to celkem pracné jak čtu, spíš mám strach že bych něco urval..
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Tak muj dvesedmicka Trajet uz svisti z letnimi Michelenky ktere letos dojedu. Vcera v tom letnim vedru jsem vyzkousel i klimatizaci ktera funguje bezva =D> . Ted jsem jiz pripraven ze svym sviznym fesakem polykat kilometry dalnice :lol: ( a zaroven polykat i benzin :lol:) i kdyz prazi slunicko ve svezi kabine meho Trajetu bez namahy manipulovat z rychlostni pakou jelikoz muj Trajet je automat, teze bez namahy staleho slapani na pedal plynu jelikoz nastavim s tempomatem libovolnou rychlost coz mne usetri od namahy v soferovani a zaroven usetri moji kapsu od plytvani drahocenneho benzinu a korunek. Uz se tesim na ty tisice kilometry ktere na mne cekaji kdyz v lete s pohodlnou jizdou s mym Trajetem pojedu na ceste k mori a plazim do jizni Evropy :D/ .

Obrázek
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Dohromady 840,- se slevou (asi 15%) na kamarada, co pracuje v :hyu: AutoPalace. Taky mi to chrastilo jen obcas, spis nekdy vic a nekdy min. Vic kdyz byla zima, po studenym startu.
Mas pravdu s tim sanim, je to pracny. Ale musim rict, ze po vycisteni jde auto "vic za plynem" a to zcela objektivne, lepe se mu dycha. Vzdyt nektery ty komory mely na zacatku od plast. priruby sotva polovicni pruchodnost, kolik tam toho bordelu bylo. Dal k ventilum uz to byl jenom takovej cernej povlak, skoro cisty. Ale tvoje sani vypadalo z tech fotek lepe, tak nevim, jestli bych se do toho poustel. :-k
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Aby jsem mel na ceste zapnutou kameru a zaroven i navigaci musel jsem mit dva zdroje napajeni 12 V coz jsem dnes uskutecnil s koupe teto sikovne vecicky (viz obrazek). Je to rozdvojka napajeni ktera dava dva zdroje 12V a navic i dva zdroje USB (5V) pro napajeni zarizeni ktere se nabiji pres USB (ipod, ifon, mobil, PDA, MP3 prehravace, atd). Stala mi 169Kc a doufam ze mi bude na cestach poctive slouzit :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

to kanal: Diky za rady. Hned kdyz budu mit cas tak meho milacka se pokusim taky vylestit. Vi vsichni mate nalestene Trajety jen ten muj chudera vedle vasich vypada jako chudy pribuzny. A kdyz k tomu pridam ze ten muj je dvesedmicka automat, to jest kral kralu v Trajetech tak mne to stve jeste vice. Ale neco pro to udelam, jen mit trochu cas. Vevnitr ale muj Trajet je nadherne nablyskanej, zari cistotou,krasne voni, mam i nove koberecky. Mam i nadhernou palubku hec, jako z vylesteneho draheho dreva. Jo a taky mam dobre stereo Pioneer ze chargerem pro sesti Cedecka. A taky mam na palubce namontavanej takovej sikovnej pristroj pro Hands free a tak slysim a mluvim na mobil pres Pionyra. Je to bezva, pohodlne a bezpecne mluvit do mobila kdyz ridim.Jen ty brzdy mne trochu stvou nejsou prilis ucinne, ale ted nejsou prachy na opravu. Hned kdyz ale usetrim nejakou korunku tak se domluvim s Hardcamem a jestli cena bude fajn tak pujdu do toho. Motor ale je velmi vykonny a tahne Trajeta jako raketa :mrgreen:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

At mi odpusti Hardcam ale neslo to aby jsem to nenapsal :mrgreen: , musim mu podekovat verejne =D> . Cenu kterou mi nabidl za vymenu vsech kotoucu a desek na mem Trajetu je bezva cena!!! Smekam klobouk Hardcame jses bezva chlap =D> .

Obrázek
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od enjoy »

umím stejnou,nebo i lepší cenu,to si buď jistý :mrgreen:
Ale v mým případě by to byla už služba kolegovi z fóra.Hard na tom aspoň ještě něco má,přecijenom ho to živí..
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1539
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od oltcitak »

Hele hosi,ze sa vam pcham do vlakna,ale zaujima ma ako to dopadlo s tym Rustyco gelom,mate uz nejake skusenosti,rozmyslam nad kupou,zohnal som si nejake info o tomto sposobe odhrdzovania(oplachove a bezoplachove odhrdzovace) ale nieje nad osobne poznatky :lol: takze,co mate za info? :D
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od enjoy »

No mě by to taky docela zajímalo,když jsem to tu třem členům prodal :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Poslední dobou je tu ticho po pěšině :-k :mrgreen: Taky by mně to zajímalo,třeba fota z aplikace či vídeo :-k
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

No co bych k tomu řek, funguje to no :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1539
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od oltcitak »

bolo: to neznelo nejak moc optimisticky :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

Tuž natřu gelem zrezlé místo a pak to setřu a je to bez rezu, pořádně vočistím a ošetřím , je to gut :mrgreen: a enjoyovi ještě jednou děkuji.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“